Menu

Kinesiology Taping

Plastrowanie dynamiczne

Sport to pot, krew i łzy

prawnipolscy

bieganie_m

Wiele mówi się o tym, że sport to samo zdrowie. W ten sposób możemy zmniejszyć ryzyko wystąpienia wielu poważnych chorób i tym samym polepszyć stan i jakość swojego życia. W ten sposób na organizm może oddziaływać jedynie systematyczny trening, który będzie dostosowany do każdego człowieka indywidualnie. Jeżeli będziemy robili zbyt duże przerwy pomiędzy poszczególnymi treningami to najprawdopodobniej nie uda się nam osiągnąć odpowiedniego efektu.

Ćwiczenia i kontuzje

Ćwiczenia to również dobry sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów i kształtowanie pięknej sylwetki. Jest to więc najlepszy z możliwych sposobów na to, abyśmy uzyskali atrakcyjne ciało, które zarazem będzie silne i wytrzymałe.

Niestety podczas intensywnych ćwiczeń może dochodzić do powstawania kontuzji. Na przykład kontuzje barków czy podczas wykonywania ćwiczeń izometrycznych (trening siłowy, w którym mięśnie się napinają, ale bez zmiany długości włókien). W takiej sytuacji pojawiają się obszary, które są bolesne i uniemożliwiają dalszy trening. Konieczne jest zastosowanie terapii, które w możliwie jak najmniej inwazyjny sposób poprawią stan sportowca i przy okazji nie będą przeszkadzały w kolejnych treningach.

Taką metodą jest plastrowanie dynamiczne, czyli kinesiotaping. Blog poświęcony jest temu zagadnieniu i więcej informacji na ten temat będzie pojawiało się systematycznie!

© Kinesiology Taping
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci